Zprávy

Světový pochod podporují:

„Přidávám svůj hlas k tomuto pochodu, protože chci svět bez jaderných zbraní, chci aby vojska opustila všechna okupovaná území, chci svět bez jakýchkoli zbraní, chci svět, v němž se podepíšou smlouvy nejen o neútočení, ale i smlouvy o přátelství, spolupráci a rozvoji, chci svět, který respektuje mezinárodní právo, Chartu Organizace spojených národů (OSN) a její prostředky pro řešení sporů, zejména v kapitole vztahující se k mírovému urovnání sporů.”

Hicham Hamdan
libanonský velvyslanec v Argentině ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Mírový karneval prošel Santiagem, z balkonu zamávala i chilská prezidentka

Ulice hlavního města Chile zaplnil barevný Karneval za mír. Svým pozdravem se připojila i prezidentka Michelle Bachelet.

Santiago, Chile, 30.12.2009

Chilská prezidentka Michelle Bachelet byla první z hlav států, které se připojily ke Světovému pochodu za mír a nenásilí. Již na začátku této iniciativy natočila povzbuzující video-vzkaz.


Fotogalerie ›

Spolu s Rafaelem de la Rubia, mezinárodním mluvčím pochodu, Tomásem Hirschem, latinskoamerickým mluvčím Nového humanismu, a Glorií Morrison, chilskou předsedkyní organizace Svět bez válek, prezidentka z balkonu svého sídla, paláce Moneda, pozdravila dav lidí, kteří se zde shromáždili, aby vyjádřili svou podporu Světovému pochodu, který zrovna procházel zemí.


Již brzy ráno se ze čtyř koutů hlavního města vydal karnevalový průvod. Základní tým Světového pochodu k prezidentskému paláci Moneda doprovázeli kovbojové na koních s houněmi a ostruhy, polonazí Polynésané tančící do rytmu bubnů, lidé na chůdách, kteří shora mávali vlajkami, bubeníci, cyklisté, mladí v nejrůznějších maskách nebo aktivisté za mír a jaderné odzbrojení.


Zdroj: pressenza.org | www.theworldmarch.org