Zprávy

Světový pochod podporují:

„Hokejovému klubu Sparta Praha není osud světa lhostejný. Bojujeme za fér hru a vytváření mírových hodnot u mládeže. Pochod světem za mír, nenásilí je jedinečnou příležitostí, jak upozornit veřejnost, že nemůže být lhostejná k tragédiím, které se na Zemi odehrávají. HC Sparta Praha proto všechny vyzývá – zapojte se do tohoto projektu, buďte fér a zajistěte budoucím generacím život v míru, s láskou a v rodinném pohodlí. Michal Krčmář, tiskový mluvčí HC Sparta Praha ”

HC Sparta Praha
hokejový klub ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Chile: 80 000 mladých na koncertě za nenásilí

Na „Koncertě za mír" v Santiagu de Chile se davy mladých vyjádřily pro svět bez násilí. Za zvuku písní známých skupin, přinášejících poselství o jiné budoucnosti, žádaly jaderné odzbrojení, stažení vojsk z Afghánistánu a také překonání osobního a mezilidského násilí.

Fotogalerie 1 | Fotogalerie 2 | Fotogalerie 3

Santiago, Chile, 31. prosince 2009

Skupiny Conmoción, *Juana Fe, Doctor Krápula, Florcita Motuda, César Isella, Cahnco en piedra, Sol y LLuvia, Lucibel, Sexual democracia, Choromandinga, Cristián Soloa a Pedro Aznar rozvibrovaly arénu v parku O'Higgins na koncertě, který se konal při příležitosti průchodu Světového pochodu za mír a nenásilí jihoamerickým Chile.

Členové mezinárodního týmu pochodu pozdravili z pódia a publikum jim sborovým „Mír, síla a radost!" popřálo šťastnou cestu do And na závěrečnou akci pochodu.

Organizátoři odhadují, že se koncertu účastnilo 80 000 lidí. Podle bezpečnostních složek byl počet návštěvníků dokonce ještě vyšší a jednalo se o dosud největší koncert v zemi. Ocenily také klid a průběh akce bez incidentů - chování účastníků bylo v naprostém souladu s poselstvím koncertu.

Zdroj: www.theworldmarch.org