Zprávy

Světový pochod podporují:

„Už dávno lidé na celém světě pochopili, že násilím nelze řešit žádné problémy.To platí ve všech oblastech, např. domovy, instituce. Násilí vytváří zase násilí, a WWM by měl zvyšovat povědomí o této problematice. Navíc jsou zde lidé, bojující proti násilí všemi svými schopnostmi, aniž by věděli, že existují další, kteří zápasí stejně. WWM je může sjednotit a přivést více aktivních členů k humanistickému hnutí.”

Awich Pollar
člen Výboru OSN pro práva dětí(CRC) ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

8000 lidí pochodovalo v Panamě za mír a nenásilí

V neděli 13. prosince se v Panamě, hlavním městě stejnojmenného středoamerického státu, spojilo na čtyřicet organizací a institucí v pochodu za mír a nenásilí. Obřího pochodu z parku Urracá na náměstí Nezávislosti se účastnilo osm tisíc lidí. Na akci nechyběl ani Základní tým Světového pochodu.

Panama, 13. prosince 2009

Akce byla výsledkem společného úsilí, které iniciovalo Humanistické hnutí v Panamě s podporou Kanceláře Starého města, Magistrátu Panamy, Univerzity v Panamě, Latinské univerzity, panamského Ombudsmana, ministra pro lidská práva, OSN a dalších. Na organizaci se podílely také další ekologické, lidskoprávní a občanské organizace. Akci zpříjemnily hudební skupiny, které šly v průvodu. Nechyběly zde ani děti, domorodé skupiny a umělci.

Zdroj: www.theworldmarch.org