Zprávy

Světový pochod podporují:

„Světový pochod za mír a nenásilí je volání po výtěství rozumu a spravedlnosti. Je to znamení, že můžeme zabránit spirálu vedoucí k jaderné a ekologické katastrofě.”

Anton Kuerti
pianista ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kostarický prezident Oscar Arias přijal a podpořil Světový pochod

Současný prezident Kostariky a držitel Nobelovy ceny míru, Oscar Arias, ve své rezidenci přijal delegaci Světového pochodu za mír a nenásilí, vedenou Rafaelem de la Rubia, Guillermem Sullingsem y Mariem Gazelem. Setkání se zúčastnili také poslanci Alexander Mora a Edine Van Herold.

San José, Kostarika, 12. prosince 2009

Oscar Arias se připojil ke Světovému pochodu a vyjádřil souhlas s potřebou vytvořit u veřejnosti povědomí o potřebě odzbrojit, zrušit armády a zastavit násilí obecně, přičemž nástrojem, jak toho dosáhnout, by mělo být vzdělání.

Guillermo Sullings, mluvčí Humanistického hnutí v Argentině, komentoval potřebu zahájit odzbrojování v Latinské Americe, aby se zvrátil proces rostoucích výdajů na zbrojení v regionu, a požadovat to samé také od velmocí, které by měly rozebrat svoje jaderné arzenály.


Rafael de la Rubia, mluvčí Světového pochodu, zdůraznil důležitost příkladu Kostariky, která rozpustila armádu, a povzbudil tuto zemi, aby vytrvala ve své mezinárodní roli, požadujíce vtělení „práva na mír" do Deklarace lidských práv.

Mario Gazel, zástupce Světového pochodu v Kostarice, vyjádřil důležitost vtělení metodologie nenásilí do učebních osnov a vznik kampaní, které by přinesly konkrétní návrhy, jak vytvořit mírové a nenásilné myšlení.

Zdroj: www.theworldmarch.org

Óscar Rafael de Jesús Arias Sánchez (*1940) je kostarický politik, který byl prezidentem Kostariky v letech 1986 až 1990 a poté opět od roku 2006. V roce 1987 mu byla udělena Nobelova cena míru za jeho snahy o ukončení občanských válek, které v té době zuřily v několika středoamerických zemích. Je držitelem Ceny za humanitarismus Alberta Schweitzera a zástupcem organizace Ekonomové za mír a bezpečnost. V roce 2003 byl zvolen do správní rady Nadace pro oběti při Mezinárodním trestním soudu.

Zdroj: Wikipedia.org