Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Latinskoamerický parlament se připojil ke Světovému pochodu

Na svém XXV. zasedání se Latinskoamerický parlament (PARLATINO), jež sdružuje 22 latinskoamerických zemí, oficiálně připojil ke Světovému pochodu za mír a nenásilí. Vyjádření jeho podpory vychází z Charty za svět bez násilí a Prohlášení Světového pochodu.

Panama, 7. prosince 2009

Návrh vyšel z iniciativy kostarického zástupce Alexandra Mory, který byl jedním z účastníků Základního týmu pochodu na jeho evropském úseku. Předání charty se účastnili panamský mluvčí pochodu Dr. Efrén Villareal a člen Základného týmu Pepa Benítez.


Z 29 bodů deklarace o lidských právech v Latinské Americe, která z XXV. zasedání vzešla, zdůrazňujeme:

  • Právo na mír a na nenásilí.
  • Právo na různorodost.
  • Právo jednotlivce i kolektivu na kulturní identitu.
  • Právo vyhlásit se zónou bez jaderných zbraní.

Tyto body korespondují s duchem požadavků uvedených v Prohlášení Světového pochodu za mír a nenásilí. Prohlášení Latinskoamerického parlamentu je bezpochyby historickou událostí a to jak pro Latinskou Ameriku, tak pro celý svět.

Zdroj: www.theworldmarch.org

Latinskoamerický parlament (PARLATINO) je regionální jednokomorové shromáždění, které integruje národní parlamenty zemí Latinské Ameriky. Je voleno demokraticky všeobecným volebním právem v zemích, které jsou signatáři Smlouvy o industrializaci z roku 1987. Sídlo Latinskoamerického parlamentu je v Panamě.

Zdroj: Wikipedia.org, Parlatino.org