Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Herec Martin Sheen pochodoval v Los Angeles na podporu míru a nenásilí

Světový pochod dorazil na západní pobřeží Spojených států, kde se konaly akce ve městech Los Angeles, Sacramento, Red Bluff a San Francisco. Ulicemi v Los Angeles prošel pochod 500 lidí a poslal tak signál prezidentu Obamovi, oponujíce jeho rozhodnutí navýšit počet vojáků v Afghánistánu.

Los Angeles, USA, 2. prosince 2009

Světový pochod měl v Los Angeles nabitý program. Ráno jej uvítali na místní radnici, kde byla jednohlasně přijata deklarace, navržená radním Billem Rosendahlem, která vyzývá k tomu, aby „organizace a jednotlivci napříč městem začlenili den nenásilí do aktivit ve svých komunitách." Několik radních vystoupilo s projevy na podporu deklarace, která se dotýká otázek jako například násilí pouličních gangů, potřeba zastavit zmenšování rozpočtu na služby, které dávají mladým lidem možnost dělat inspirativní aktivity, a potřeba transformovat vojenský průmysl na průmysl schopný dodávat vysokorychlostní železnice a další prvky infrastruktury, které jsou v Kalifornii třeba.

Akce na městské radnici se zúčastnilo několik významných lidí ze světa aktivismu, kultury a sportu: Blase Bonpane, aktivista a autor známý svou činností proti porušování lidských práv a proti intervencím USA ve Střední Americe, Anthony Chavez, vnuk Cesara Chaveze, známého nenásilného odboráře z 60. let, Michael Nouri, herec z Flashdance, Q'Orianka Kilcher, která hrála Pocahontas ve filmu "Nový svět" z roku 2006, a Ulis Williams, olympijský zlatý medailista v mužské štafetě na 4x400 m z roku 1964.

Poté se pochod přesunul na ceremonii požehnání od lidu Tongva, kde pochodující dostaly dárky, které je budou v bezpečí doprovázet po zbytek cesty až do Argentiny.


Později večer se potom městem vydal průvod 500 lidí, v jehož čele šel herec Martin Sheen. V cíli pochodu čekal účastníky akce zábavný multikulturní program. Kromě zástupců pochodu zde promluvilo několik osobností - Bonpane, Sheen, Kilcher - a aktivistů včetně Davida Kriega z Nuclear Age Peace Foundation a Dolores Huerta, spoluzakladatelky United Farm Workers Union.

Zdroj: www.pressenza.com