Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Generální tajemník OSN přijal a podpořil Světový pochod

Generální tajemník OSN Ban Ki-Moon přijal delegaci Světového pochodu v New Yorku a vyjádřil nadšenou podporu tomuto „vznešenému" úsilí. Obě strany projevily snahu o nalezení způsobů, jak společně pracovat na odstranění jaderných zbraní. Organizátoři Světového pochodu přijali tajemníkův Pětibodový plán za jeden z oficiálních dokumentů pochodu.

2. prosince 2009, New York, Spojené státy americké

Generální tajemník se v newyorském sídle OSN setkal s delegací Světového pochodu za mír a nenásilí, aby společně pohovořili o této bezprecedentní globální iniciativě. Během setkání prezentoval Rafael de la Rubia návrhy pochodu a hovořil o tom, jak byl pochod v již více než 55 zemích až nad očekávání silně přijat, obzvláště mladou generací.

Generální tajemník vyjádřil nadšenou podporu pochodu a jeho cílům a pochválil jej jako „vznešenou" snahu, jejíž dopad budeme pociťovat ještě dlouho poté, co pochod v lednu skončí.


Obě strany se shodly na potřebě spojit síly a společně pracovat na odstranění jaderných zbraní, což je první z návrhů Světového pochodu a na toto téma je zaměřen i Ban Ki-Moonův Pětibodový plán. Organizátoři pochodu souhlasili s tím, že zařadí Pětibodový plán mezi oficiální dokumenty pochodu.

Chriss Wells, mluvčí pochodu pro USA, uvedl, že setkání bylo „velice přátelské" a že „Generální tajemník vyjádřil svou plnou podporu Světovému pochodu a svou ochotu pracovat společně na dosažení velice důležitého cíle - jaderného odzbrojení."

Zdroj: www.theworldmarch.org