Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Vítr, déšť ani zima neodradily pochodující za mír a nenásilí v New Yorku

Základní tým Světového pochodu dorazil do New Yorku, kde společně s tisíci lidmi pochodoval z Brooklynu na Manhattan, aby odstartoval americkou etapu Světového pochodu. Večer se pak konala inspirativní přednáška Bernarda Lafayetta, aktivisty za občanská práva a nenásilí.

30. listopadu 2009, New York, Spojené státy americké

Pětadvacetičlenný tým pochodu dorazil do New Yorku na Kedenyho letiště 30. listopadu ráno, poté, co během 60 dní prošel 50 zeměmi na čtyřech kontinentech a přinesl poselství míru a nenásilí do mnoha oblastí stíhaných konflikty po celém světě.

Krátce po příletu ze Senegalu se Základní tým vydal k brooklynské Borough Hall, kde jej čekala tisícovka lidí. Společně se vydali pochodem přes brooklynský most, navzdory dešti, větru a zimě. Nakonec se shromáždili v New York City Hall, kde se konala tisková konference.


Poté se Newyorčané - zástupci více než sta kultur, mladí, studenti, děti, učitelé, náboženští vůdcové, organizace, mezinárodní zástupci z konzulátů a představitelé města - shromáždili na schodech před City Hall, aby podpořili mír a vyzvali vládu, aby odstoupila od svých plánů a začala se věnovat aktivitám vedoucím k míru a nenásilí.

Po boku Rafaela de La Rubia, mezinárodního mluvčího pochodu, a Chrise Wellse, mluvčího pochodu pro USA, se akce zúčastnili významní činitelé z oblasti odborů, náboženských organizací a politiky. Byli zde přítomni například členky zastupitelstva Melissa Mark-Viverito a Julissa Fererrars, lídr odborů Steve Kramer, dále Iman Shamsu Ali, Dr. Uma Mysorekar a několik místních škol.


Večer se konala akce v historickém kostele Riverside, kde členy Základního týmu přivítal Barnard Lafayette, který byl blízkým spolupracovníkem Martina Luthera Kinga a po celý život taktéž propagoval lidská práva a nenásilí. Na veřejně přístupné akci proběhla multikulturní multimediální prezentace, které zahrnovala projevy a vystoupení na téma „Za hranicemi násilí". Světový pochod dorazil do New Yorku den předtím, než prezident Obama oficiálně oznámil svůj plán na zvýšení počtu vojáků v Afghánistánu, a byl tedy vzkazem, aby se Obama choval a rozhodoval v duchu Nobelovy ceny míru, která mu byla nedávno udělena.

Fotogalerie »

Zdroj: www.theworldmarch.org