Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Papež Benedikt XVI. požehnal Světovému pochodu

„Velmi vám děkuji. Ať vám Bůh požehná." Tato slova vyslovil papež Benedikt XVI., když přijímal dárek od delegace Světového pochodu za mír a nenásilí, který po mnoha zastávkách v Asii, na Blízkém východě a v Evropě dorazil do Vatikánu, aby byl přijat papežem.

Řím, Vatikán, 12. listopadu 2009

Setkání s Benediktem XVI. se konalo ve vatikánském salonu Nervi, během středeční audience 11. listopadu. Byl to jedno ze setkání, která naplnila program týmu pochodu při jeho krátkém pobytu v Itálii.

Delegace papeži darovala kromě vlajky Světového pochodu také knihu obsahující souhrnné literární dílo Sila, zakladatel Univerzalistického humanismu a člověka, který Světový pochod inspiroval.


Na počest příchodu Světového pochodu se v Itálii konalo mnoho akci, např. v Terstu, Miláně, Turíně, Boloni, Florencii, Neapoli, Římě a dalších městech. Na všech setkáních byla velká účast mladých lidí a dětí, vedle účasti národních a regionálních institucí.

Po vřelém přijetí v Itálii pokračuje Světový pochod na svém cestě a vyvrcholí 2. ledna 2010 v Punta de Vacas v Argentině.

Zdroj: Pressenza