Zprávy

Světový pochod podporují:

„Podporuji Světový pochod za mír a nenásilí a vyšlu silnou žádost pro všechny muslimy Toga a celého světa, aby podpořili Světový pochod, protože kdo říká Islám, říká mír.”

El Hadj Inoussa Bouraïma
prezident Muslimské unie ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček podporuje Světový pochod

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček podepsal v sobotu v Javoříčku prohlášení, kterým se připojuje k podpoře Charty za svět bez násilí a Světového pochodu za mír a nenásilí.

Miloslav Vlček své prohlášení podepsal v sobotu 31. října symbolicky právě v Javoříčku, kde společně s dobrovolníky pomáhal s úpravou pietního areálu. Javoříčko, nacházející se nedaleko Olomouce, bylo 5. května 1945 vypáleno nacisty a 38 jeho mužských obyvatel nacističtí vojáci zavraždili, včetně několika členů rodiny Miloslava Vlčka.

Vzhledem k jednání pléna Ústavního soudu ČR v úterý 3. listopadu předseda Sněmovny nemůže uskutečnit plánované oficiální setkání s delegací Světového pochodu za mír a nenásilí v čele se zakladatelem organizace „Svět bez válek" Rafaelem de la Rubia.

„Na světě zbývá bohužel ještě mnoho míst, kde hodnoty reprezentované Chartou nejsou zdaleka naplněny, avšak pevně věřím, že postupem času a díky úsilí nás všech i zde zavládne mír." řekl Vlček.