Zprávy

Světový pochod podporují:

„Světový pochod za mír a nenásilí, války a brutalitu nikdy neposílí. PNUtí je všude, PNUtí je v pochodu, zejména, když jde tu o mír a svobodu a pohodu a o vodu a o sodu a o ódu na radost A DOST! ”

Ženské poetické trio POD. NAD. UPROSTŘED
divadelní soubor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček podporuje Světový pochod

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček podepsal v sobotu v Javoříčku prohlášení, kterým se připojuje k podpoře Charty za svět bez násilí a Světového pochodu za mír a nenásilí.

Miloslav Vlček své prohlášení podepsal v sobotu 31. října symbolicky právě v Javoříčku, kde společně s dobrovolníky pomáhal s úpravou pietního areálu. Javoříčko, nacházející se nedaleko Olomouce, bylo 5. května 1945 vypáleno nacisty a 38 jeho mužských obyvatel nacističtí vojáci zavraždili, včetně několika členů rodiny Miloslava Vlčka.

Vzhledem k jednání pléna Ústavního soudu ČR v úterý 3. listopadu předseda Sněmovny nemůže uskutečnit plánované oficiální setkání s delegací Světového pochodu za mír a nenásilí v čele se zakladatelem organizace „Svět bez válek" Rafaelem de la Rubia.

„Na světě zbývá bohužel ještě mnoho míst, kde hodnoty reprezentované Chartou nejsou zdaleka naplněny, avšak pevně věřím, že postupem času a díky úsilí nás všech i zde zavládne mír." řekl Vlček.