Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod na Blízkém východě: "odzbrojení či Armagedon"

Členové Humanistického hnutí a Greenpeace Izrael vytvořili fikci jaderné katastrofy jako Armagedonu na severu Izraele v místě, kde se podle křesťanské legendy bude v budoucnosti  konat poslední bitva mezi silami dobra a zla.

Během akce účastníci vyvěsili transparent s heslem "odzbrojení či Armagedon". Zatímco ekologické organizace se zabývají globálním oteplováním, Humanisté chtěli připomenou světu, že celé lidstvo může být zničeno jediným stiskem červeného tlačítka.

Sharon Dolev, ředitel kampaně Greenpeace Izrael pro odzbrojení a mír řekl: "Naší největší hrozby se můžeme také nejjednoduššeji zbavit. Je na čase abychom pochopili, že jaderná bomba je největší hrozbou lidstva. Nadešel čas, aby si nejmocnější představitelé světa přestali hrát s čísly a stanovili jasné datum mezinárodního jednání, které povede ke všeobecnému odzbrojení. Příchod Světového pochodu za mír a nenásilí nám připomíná, že kampaň za svět míru bez jaderných zbraní je kampaň mezinárodní."

Giorgio Schultze, evropský mluvčí Humanistického hnutí prohlásil, že představitelé jaderných velmocí mají dohromady více než 30 000 jaderných hlavic, což je dostatečný počet na to, aby zničili celou planetu celkem 25-krát. Při této hrozbě je celé lidstvo rukojmím vojensko-průmyslových a finančních orgánů. Nejen vlády, ale i lidé musí požadovat budoucnost bez této hrozby. Budoucnost založenou na dialogu, toleranci a nenásilí ve vztazích mezi národy.
Na závěr Schultze řekl: " Mravním základem Světa bez násilí je zlaté pravidlo: "Chovej se k druhým tak, jak si přeješ, aby bylo zacházeno s tebou." Velmi jednoduchý princip, který byl opakován  po staletí, ale který nebyl nikdy plně uplatněn."