Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Zatčeni: Za mír a nenásilí

Humanisté v Buenos Aires se již několik měsíců snaží, aby lidé v Argentině byli informováni o Světovém pochodu, který vyvrcholí právě v jejich zemi.

Pochod má v Argentině velký ohlas, podpořila ho mimo jiné prezidentka republiky Cristina Fernandez a spousta dalších osobností, včetně nositelů Nobelovy ceny.

Doposud to ale nestačilo k tomu, aby byli Argentinci o této celosvětové akci informováni prostřednictvím médií. Mainstreamová média v Argentině se tak, jako jinde ve světě, soustředí výrazným způsobem na informování o přírodních katastrofách, válkách, vraždách, mrtvých a krvi. Tímto pohledem na svět se údajně snaží o větší sledovanost.

Tento mediální deficit se rozhodli kompenzovat humanisté uspořádáním neobvyklé akce s cílem upozornit veřejnost na Světový pochod a zároveň rozveselit náladu argentinského velkoměsta. Skupina mladíků pověsila transparent Světového pochodu na obří obelisk hlavního náměstí v Buenos Aires.

Akce si vzápětí všimla federální policie, která zatkla čtveřici humanistů, aktérů tohoto happeningu.

Akce vzbudila velkou pozornost médií, zprávy o ní se objevily v mnoha televizích a rádiích - Crónica TV, C5N, Telenueve, Telefe, Canal 13, América 2, América 24, TN, Canal 26, Radio del Plata, Radio Mitre y Radio Metropolitana.