Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod se slavil také v dalších městech

Start Světového pochodu se slavil nejrůznějšími akcemi v osmi českých městech. Krom Prahy , Zlína a Českých Budějovic probíhaly akce i v těchto městech:

Oslavy třetího Mezinárodní dne nenásilí zaplnily také jihočeský Písek. Na náměstí zde asi šest desítek lidí vytvořilo živý symbol nenásilí. Nenásilná oslava po té pokračovala koncertem hardrockové kapely GUERRILLA.

Symbol nenásilí vytvořili také lidé v Ostravě. Na Jiráskově náměstí se sešlo přes padesát nadšenců, symbol nenásilí malovali mladí hasiči z Kopytova a ohněm jej posvětila bohumínská žonglérská skupina Dragon Fire. Někteří účastníci přijeli až z Opavy či z Karvinska.

Symbol nenásilí v Ostravě

Ještě více lidí se v sobotu 3. října sešlo na Lysé hoře, kde probíhalo setkání Světového pochodu konané v rámci série výstupů na české vrcholy. Lidé se připojovali a přidávali kamínky i kameny na kruh symbolu míru, organizátoři akce rozdali necelou dvoustovku mírových symbolů.

Lysá hora

V Prachaticích mohli místní obyvatelé na hlavním náměstí udělat první symbolické kroky Světového pochodu. Akce proběhla za účasti členů rady města Prachatice, které oficiálně podpořilo pochod. Starosta města Prachatice Ing. Jana Bauera, místostarostka paní Hana Rabenhauptová a ředitelka STROOMU DUB o.p.s. Pavla Čechová – Švepešová seznámili přítomné krátce s touto vyjímečnou akcí a pak již došlo na předání krokoměru klientům centra STROOM DUB, kteří mohli jako první přidat své kroky na podporu světového míru. Až do konce Světového pochodu  bude krokoměr putovat mezi různými organizacemi a sdruženími na Prachaticku, aby se poté mohlo sečíst, kolik kroků pro mír se povedlo našlapat.

    
 

Na Univerzitě Pardubice proběhl seminář pod záštitou vedoucího Katedry věd o výchově prof. PhDr. Karla Rýdla, CSc. Akce započala zajímavou přednáškou doc. ThDr. Ivana O. Štampacha, následovala prezentace Světového pochodu za mír a nenásilí Lenkou Roskovou z Humanistického centra Narovinu. Hlavním bodem programu pak bylo promítání fenomenálního filmu Gándhí. „Děkujeme všem, kteří myšlenku této akce svou spoluúčastí podpořili,“ vzkázal organizátor akce Vít Ronovský, student magisterského studia religionistiky na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice.

Univerzita Pardubice

… a to je teprve začátek!

Během října se v České republice v rámci pochodu uskuteční desítky happeningů a oslav. Nejrůznější organizace, instituce i jednotlivci připravují akce ve všech koutech republiky.

Až Světový pochod dorazí 1. listopadu do Prahy, přivítají ho osobnosti české kultury na galavečeru v Obecním domě, který se stal partnerem pochodu.

Osobnosti ze světa vědy, kultury a politiky promluví na konferenci o jaderném odzbrojení, která se bude konat 2. listopadu v Senátu České republiky za účasti členů základního týmu pochodu.

V úterý 3. listopadu potom vše vyvrcholí „Mírparty“ na Václavském náměstí, kde si lidé budou moci projít český kousek Světového pochodu. Průvod ve stylu brazilského karnevalu s alegorickými vozy projde centrem Prahy a po cestě vypustí stovky thajských luceren přání. Součástí průvodu bude také největší karaoke v České republice, kdy budou všichni hosté akce po vzoru zahajovací akce v Miláně, zpívat mírový hit Imagine od Johna Lennona.
Video z Milána: www.youtube.com/watch?v=VFe50YS7lsI