Zprávy

Světový pochod podporují:

„Svět bez válek, jaderných zbraní a násilí je ideál, za kterým stojí za to jít. Abychom tohoto ideálu dosáhli, musí se tisíce lidí zapojit do jeho realizace. Světový pochod za mír a nenásilí je právě takovým zapojením milionů lidí na celém světě a proto mu vyjadřuji svou podporu.”

Jan Tamáš
mluvčí hnutí Nenásilí ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Pochod v pyžamu za jaderné odzbrojení

V hlavním městě Uruguaye - Montevideu pochodovali lidé v pyžamu za mír a nenásilí. Událost otiskly místní noviny El Pais.

I přes chladné počasí pochodovali mladí humanisté oblečení v pyžamu s přikrývkami v rukou ulicemi Montevidea. Šli od Plaza de los 33 Orientales směrem k náměstí Svobody, aby upozornili na Světový den nenásilí, který proběhne 2. října.

Mezinárodní den nenásilí se slaví od roku 2007 a byl vyhlášen OSN na počest narozenin Mahatma Gandhího, vůdce indického hnutí za nezávislost a zakladatele filosofie a strategie nenásilí.

Organizátoři tvrdí, že princip nenásilí, známý také jako nenásilný odpor, odmítá používání fyzického násilí k dosažení společenské a politické změny. Často je popisován jako "politika obyčejných lidí", a tato forma společenského boje byla přijata masami lidí po celém světě v kampaních za sociální spravedlnost.

Pochod v pyžamu