Podporují

Světový pochod podporují:

„Přidávám svůj hlas k tomuto pochodu, protože chci svět bez jaderných zbraní, chci aby vojska opustila všechna okupovaná území, chci svět bez jakýchkoli zbraní, chci svět, v němž se podepíšou smlouvy nejen o neútočení, ale i smlouvy o přátelství, spolupráci a rozvoji, chci svět, který respektuje mezinárodní právo, Chartu Organizace spojených národů (OSN) a její prostředky pro řešení sporů, zejména v kapitole vztahující se k mírovému urovnání sporů.”

Hicham Hamdan
libanonský velvyslanec v Argentině ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

The Anna Lindh Euro-Mediterranean Foundation for the Dialogue between Cultures

nadace pro dialog mezi kulturami , Česká republika

Anna Lindh Foundation (ALF) byla založena v listopadu 2004 v Haagu na zasedání ministrů zahraničních věcí v evropsko-středomořském regionu. V současnosti zahrnuje 37 zemí.

Nadace podporuje dialog a porozumění mezi kulturami prostřednictvím spolupráce mezi členy občanské společnosti v regionu Evropské unie a Středomoří. Má formu "sítě", tj. seskupení organizací v jednotlivých státech (národních sítích), které koordinují svou činnost na mezinárodní úrovni prostřednictvím společného úřadu v egyptské Alexandrii.

Ústav mezinárodních vztahů (IIR) v Praze je kontaktní a koordinační centrum České sítě Anna Lindh Foundation. Hlavním koordinátorem jménem IIR je Dr. Jaroslav Bureš.

Webové stránky ›