Podporují

Světový pochod podporují:

„Nadační fond POROZUMĚNÍ se v rámci svých aktivit plně ztotožňuje s ideály a posláním Světového pochodu za mír a nenásilí a tímto připojuje plnou podporu této velmi důležité akce. Považujeme za naprosto nezbytné organizovat takovouto osvětovou činnost, která v lidech probouzí solidaritu a potřebu pomoci a nenechává je lhostejné ke svému okolí, neboť právě i naše okolí tvoří svět ve kterém žijeme.”

Porozumění
nadační fond ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Jonathan Granoff

právník, USA

Jonathan Granoff, americký právník, současný prezident Institutu pro globální bezpečnost, a poradce v American Bar Association, ve výboru pro kontrolu zbraní a národní bezpečnost. V minulosti byl také vicepresidentem v nevládní organizaci Výbor pro odzbrojení OSN, a v řadě dalších řídících a poradních výborů pro jadernou politiku a bezpečnost.
Granoff přednáší po celém světě a důraz klade na právní, morální a duchovní rozměr lidského rozvoje a bezpečnosti a pak zvláště pak na hrozbu, kterou představují jaderné zbraně.

Svou právní praxi provozuje ve Philadelphii v několika středně velkých firmách. V roce 2004 předsedal zvláštnímu zasedání o terorismu a hrozbách pro lidstvo na summitu laureátů Nobelovy ceny míru v Římě, kde zastupoval Mezinárodní úřad pro mír a organizaci laureátů Nobelovy ceny míru.