Podporují

Světový pochod podporují:

„Vždy když na světových soutěžích krásy pronese "nádherná" modelka, své nezdolné přání týkající se světového míru, zní to jako hodně ohrané klišé! Nedávno jsem se však nad touto problematikou sám zamyslel a zjistil jsem, že je mír na Zemi i mým největším přáním. Trápí mne otázka, proč si o problémech nemůžeme rozumně promluvit a téměř vždy je musíme řešit násilím?! Děje se tak mezi světovými velmocemi, ale i mezi obyčejnými lidmi. Kde je chyba? Pojďme se tedy společně zamyslet, jak změnit myšlení nás všech a oznámit světu, že válek už bylo dost! Rozhodnutí je v nás samotných. My to říkáme hudbou...”

Jan Smigmator
jazzový zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Yellow Sisters

ženská vokální skupina , Česká republika

Yellow Sisters jsou čtyři zpěvačky, čtyři hlasy, čtyři srdce, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu.

Yellow Sisters je ženská vokální skupina a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami.

Soubor vystupuje v koncertních sálech, divadlech, klubech, ale i na různých festivalech, ať už hudebních, divadelních nebo filmových, společenských akcích a ceremoniálech, vernisážích výstav, městských slavnostech a podobně. K nejvýznamnějším akcím, na kterých Yellow Sisters účinkovaly, patří například udělování ceny Homo Homini za mimořádný přínos v oblasti lidských práv při příležitosti zahájení filmového festivalu Jeden svět, konané v únoru 2006 v Pražské křižovatce Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize ´97, anebo přímý televizní přenos z udělování cen TýTý.

V současné sestavě existuje skupina od roku 2005, v témže roce nahrály Yellow Sisters své první demo CD. V roce 2006 byly Yellow Sisters vybrány do finále soutěže Colours Talents pořádané Indies Records a festivalem Colours of Ostrava, kde v červnu 2006 získaly prestižní první cenu spojenou s možností nahrání a vydání alba. Vydání nového alba s názvem Singalana připravují Yellow Sisters na prosinec 2006. V souvislosti s vydáním alba připravují Yellow Sisters česko-slovenské turné na jaro 2007 se stejnojmenným názvem Singalana.

Yellow Sisters:

Antonia Nyass (Éterity)

Bára Vaculíková (Yellow Family, Forbidden Fruit, Funky Feast, Levelrise)

Léňa (Yellow Family, Babylon Station, DC Band, Tomato 22)

Lucie Hawa Goldin (Éterity, tanečnice a choreografka TidiTade)

„Yellow Sisters podporují mírový pochod, protože je to krásná forma
manifestace. Mír je energie, kterou si každý tvor na naší planetě zaslouží
zakusit. Člověk má právo vybrat si mezi láskou a strachem. Mír je láska,
válka je strach. Yellow sisters volí lásku. ”