Zprávy

Světový pochod podporují:

„S velkým potěšením podporuji Světový pochod za mír a nenásilí. Během tří měsíců uskuteční miliony lidí univerzální poselství míru napříč zeměmi a kontinenty, v tropickém i mírném podnebí. V historii lidstva bude tato cesta symbolizovat krok vpřed, od nesvárů směrem k harmonii. Ve světovém dění přichází tento světový pochod v důležitém období. Krize a konflikty v celém světě ohrožují životy i samotnou existenci lidstva. O to naléhavější je ukončit veškeré násilí. Přeji všem účastníkům této akce hodně štěstí. Ať vám žehná Bůh a ať vás bezpečně vede. Doufám, že nás každý krok Světového pochodu přibližuje ke světovému míru a nenásilí.”

Rania Al Abdullah
královna ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Protest v Paraguay: Prsa a zadek za mír a nenásilí

V centru města Asunción vzbudila 6. března rozruch neobvyklá manifestace.
Skupinka mladých lidí  protestovala proti válkám, násilí a jaderné hrozbě. Jejich jedinou zbraní byla nahá těla symbolicky pomalovaná v barvách Světového pochodu.
Zatímco dívky přišly nahé od pasu nahoru, muži si raději stáhli kalhoty.
Akce vzbudila pozornost nejen kolemjdoucích lidí, ale i médií.
"Jedná se o informační kampaň,"  říká Lucia Pozzi z Humanistického hnutí. "Humanisté ve spolupráci s dalšími organizacemi připravují první Světový pochod za mír a nenásilí, ke kterému se připojují lidé z celého světa, kteří odmítají války a jsou proti všem formám násilí."