Zprávy

Světový pochod podporují:

„Připojujeme se k pochodu za mír a nenásilí proto, že veškerá činnost naší organizace je soustředěna kolem myšlenky nenásilí, jak vůči zvířatům, tak vůči lidem. Válečné konflikty ničí životy lidí, zvířat a celé planety. Navíc při vývoji a testech zbraní a při nácviku válečné medicíny každoročně trpí a umírají tisíce zvířat. Připojujeme se k pochodu také proto, že každý z nás dělá každodenně rozhodnutí, která ovlivňují životy mnoha zvířat i lidí a každý z nás může přispět ke změně.”

Svoboda zvířat
organizace pro ochranu práv zvířat ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Na kolech za mír

V neděli 1. února v Barceloně - na závěr výročí smrti Gándhího - se uskutečnil 5. ročník Bicicletada por la Paz.

Akci zorganizoval Svět bez válek spolu s dalšími.

V 11. hodin Anna Oliva ze společnosti enFoc zahájila akci přednesem manifestu a tři děti přečetly prohlášení o nenásilí. Více než 200 účastníků pak vypustilo do vzduchu bílé balónky s nápisy a symboly míru. Trasa začínala v Arc de Triomf, pokračovala přes Lluís Campanys, náměstím Sant Pere, náměstím de Catalunya a náměstím Universitat až k cíli na náměstí de la Cascada v parku Cuitadella.

Tam byly připraveny různé zábavné hry a atrakce s hudbou. Kromě jiného také tombola s hlavní cenou - Jízdním kolem.

Výtežek z prodeje lístků byl věnován projektu potravinové pomoci obyvatelům Gazy.

V altánku Francesc Mateu i Hosta, ředitel Intermon-Oxfa, podal zprávu o situaci civilních obětí války v Gaze, pro které je mezinárodní potravinová pomoc určena. Poté Carles Martín, mluvčí akce, referoval o Světovém pochodu za mír a nenásilí.